Okładka Ra Wszechmocnego. Wielki skok na grobowiec, A.B. Greenfield

Już 23 listopada ukaże się powieść kryminalna dla młodszego (i nie tylko) czytelnika pod tytułem „Ra Wszechmocny. Wielki skok na grobowiec” autorstwa A.B. Greenfield. Książka zostanie opublikowana nakładem Wydawnictwa Dwukropek pod patronatem Kawiarenki Kryminalnej. Zachęcamy do lektury!

Ojej! Złodzieje włamali się do starożytnego grobowca i ukradli wiele cennych rzeczy. Obrabowali nie tylko mumię faraona, ale również mumię przodka Ra Wszechmocnego. 
Ale nie bójcie się… Ra Wszechmocny, kot faraona, już działa. Wraz ze swymi wiernymi towarzyszami skarabeuszem Cheprim i kotką Miu zaprzyjaźnia się z młodym artystą pracującym w grobowcach i wpada na trop wielu upiornych tajemnic. Wszyscy detektywi, zmuszeni do prowadzenia prostego życia w wiosce budowniczych grobowców, muszą stawić czoła licznym podejrzanym — i ich zwierzakom. Kim jest złodziej? Jaki sekret skrywa młody malarz? I czy wielki bóg Anubis naprawdę nawiedza dolinę? Tu potrzeba naprawdę wielkiego detektywa, pościgów o północy oraz odrobiny szczęścia, aby złapać winowajców i odnaleźć skradzione skarby. (mat. wyd.)