Dziś premiera powieści włoskiego pisarza, Marca Malvaldiego pod tytułem Gra w ciemno, który to kryminał ukazał się nakładem Wydawnictwa Noir Sur Blanc. Równocześnie z tym wydarzeniem rusza konkurs Zbrodnia w Oficynie, w którym będziecie mogli brać udział przez najbliższe dni na stronie Kawiarenki Kryminalnej.

Marco Malvaldi to autor kryminałów, które cieszą się we Włoszech podobną popularnością co powieści Andrei Camilleriego o komisarzu Montalbanie. Ich akcja rozgrywa się w Pinecie, niewielkim włoskim miasteczku. Miejscowy komisariat nie może niestety pochwalić się komisarzem równie dzielnym i sprytnym, co Salvo Montalbano, wobec tego w prowadzeniu śledztw komisarza Fusco wspiera czterech rześkich staruszków i barman Massimo. Trzeba dodać: skutecznie wspiera. I choć powieści te opowiadają o sprawach mrocznych, nie brak w nich uśmiechu i południowej pogody ducha.Okładka książki Gra w ciemno.

W małym miasteczku podobno wszyscy wiedzą wszytko o wszystkich, a jednak ktoś spośród nich jest tajemniczym mordercą, który morduje młodą dziewczynę i porzuca jej ciało na śmietniku...(mat.wyd.)

Zbrodnia w Oficynie kontra2 rgb-male