Okładka Przedsionka piekła Anny Bailey.

Już 9 marca premiera powieści Anny Bailey pod tytułem „Przedsionek piekła”. Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Albatros. Zachęcamy do lektury!

W miasteczku pełnym sekretów prawda leży głęboko pogrzebana…
Wstyd.
Strach.
Żal.
Gniew.
Miłość.
Sekrety.
I kłamstwa. 
Whistling Ridge, miasteczko w Górach Skalistych w Kolorado, jest rajem wyłącznie dla turystów.  Poza sezonem diabeł mówi tu dobranoc, mimo że ostatnie zdanie należy do pastora Pierwszego Kościoła Baptystycznego. A może właśnie dlatego…
Kiedy siedemnastoletnia Emma zostawia swoją najlepszą przyjaciółkę Abi na imprezie w lesie, jak większość dziewczyn w jej wieku wciąż sądzi, że ich życie dopiero się zaczyna. Są w ostatniej klasie liceum i już wkrótce świat wreszcie stanie przed nimi otworem. Ale tej nocy wydarzy się wiele rzeczy, a Emma może już nigdy nie zobaczyć przyjaciółki. Wiedziona poczuciem winy, zrobi wszystko, by ustalić, co się naprawdę stało.
Po tygodniu od zniknięcia twarz Abigail Blake będzie się pusto uśmiechać z setek łopoczących na wietrze ulotek przyklejonych do słupów telefonicznych i kościelnych tablic ogłoszeniowych. Samuel Blake uda się z policją do lasu i pośród drzew będzie wykrzykiwać imię córki. Noah będzie spierał plamy ze spodni tak długo i tak energicznie, że zejdzie mu skóra z palców, a Emma schowa pod łóżko opakowanie z farbą do włosów. Dolly, ćmiąca papierosa za papierosem, będzie wpijać palce w łuszczącą się skórę głowy i wpatrywać się w zakrywający dziurę w ścianie wielki krzyż, bojąc się, że teraz wszystkie najgorsze rzeczy wyjdą na jaw. 
Nikt nie mówi tego głośno, ale wszyscy wiedzą, że Abi już nie wróci. 
Mroczny thriller literacki o miłości, nienawiści, poczuciu winy, traumie i nietolerancji, z atmosferą jak z miasteczka Twin Peaks. Jedna z najgłośniejszych książek 2021 roku, dla fanów powieści Celeste Ng, Jane Harper, Cormaca McCarthy’ego i Gillian Flynn! 

"Wspaniały, niezwykle poruszający debiut."
Jane Harper, autorka „Suszy”

"Złożony thriller psychologiczny, w którym nic nie jest jednoznaczne. Małomiasteczkowe uprzedzenia i rodzinne sekrety."
Paula Hawkins, autorka „Dziewczyny z pociągu”

"Thriller, który można czytać na wielu poziomach i w którym nic nie jest czarno-białe."
S.J. Watson, autor „Zanim zasnę”

"Pięknie napisane i niezwykle poruszające. Zapewniony sukces!"
„The Guardian”

"Styl autorki lśni na tle mrocznej, gęstej atmosfery małego miasteczka pełnego tajemnic."
„The Observer”

(mat. wyd.)