Okładka Zimno, zimniej, zbrodnia.

Już 23 lutego premiera antologii opowiadań kryminalnych pod tytułem „Zimno, zimniej, zbrodnia”, która ukaże się nakładem Wydawnictwa Harde. Znajdziemy w niej teksty: Wojciecha Chmielarza, Ryszarda Ćwirleja, Anny Rozenberg, Magdy Stachuli, Izabeli Szolc, Bartosza Szczygielskiego, Roberta Ostaszewskiego i Marcina Wrońskiego. Zachęcamy do lektury!

Chmielarz, Stachula, Ćwirlej, Wroński, Szczygielski, Rozenberg, Szolc i Ostaszewski, czyli śmietanka polskich autorów kryminałów w opowiadaniach ze zbrodnią w tle.

23 stycznia nakładem Wydawnictwa Harde ukaże się zbiór opowiadań kryminalnych pod redakcją Roberta Ostaszewskiego „Zimno, Zimniej,zbrodnia”. Spotykają się w nim mistrzowie polskiego kryminału. Nagradzani, uwielbiani przez fanów - łącznie sprzedali grubo ponad milion egzemplarzy swoich mrożących krew w żyłach historii.

Spotykają się w nim również bohaterowie ich książek, jak choćby Konrad Rowicki,Teofil Olkiewicz, Renata Łukowska, Herbert Szaden.

Pusty las, krzyk i krew z opowiadania „Anomalia” Wojciecha Chmielarza, autora książek mrocznych i brutalnych, zderzają się w tym tomie ze swojską atmosferą peerelowskiego bankietu zakłóconego interwencją milicji obywatelskiej z anegdotycznej opowieści poznańskiego mistrza Ryszarda Ćwirleja.

Zmęczony podkomisarz Rowicki Roberta Ostaszewskiego sąsiaduje tu z amatorem detektywem Herbertem Szadenem Marcina Wrońskiego. Możemy rozsmakować się w mrocznych retrospekcjach opowiadania Anny Rozenberg, dramatycznych napięciach thrillera Magdy Stachuli czy zagadkach szorstkiej historii pióra Izabeli Szolc, by w końcu zanurzyć się z perwersyjną przyjemnością w szaleństwie z „Całunu” Bartosza Szczygielskiego. A wszystko to w śnieżnej i mroźnej scenografii. (mat. wyd.)