Okładka gry Crime zoom Ostatnia karta

Do sklepu właśnie trafiły dwie detektywistyczne gry planszowe spod znaku Lucky Duck Games Polska: „Crime zoom. Ostatnia karta” i „Crime zoom. Ptaki złej wróżby”. Zachęcamy do wspólnej zabawy!

Crime zoom to seria gier detektywistycznych przeznaczonych dla 1–6 graczy. Zasady tłumaczy się w 2 minuty, a sama rozgrywka zajmuje około godziny.

Jesteście detektywami starającymi się rozwikłać tajemniczą sprawę morderstwa. Miejsce zbrodni złożone jest z kart tworzących jedną dużą ilustrację. Aby zbadać ślad, wystarczy odwrócić kartę i podążyć dalej tym tropem.

W toku śledztwa będziecie odwiedzać różne miejsca, przesłuchiwać podejrzanych, gromadzić dowody i wyciągać wnioski. Po przeprowadzeniu śledztwa wypełniacie raport, odpowiadając na pytania: Kto jest sprawcą? Jakie są dowody? Jaki był motyw? Na koniec zapoznajcie się z epilogiem, który pozwoli wam z innych stron przyjrzeć się motywacjom bohaterów.

Crime zoom. Ostatnia karta

„Ostatnia karta” przeniesie was do cieszącego się złą sławą Brooklynu z lat 80. Otrzymujecie anonimowe zgłoszenie o strzałach z mieszkania niejakiego Franka Bucco. Docieracie do zapuszczonej kamienicy, w której mieszkają ubogie rodziny i narkomani. Wyważywszy drzwi do mieszkania, odkrywacie zwłoki mężczyzny leżące na kanapie. Od czego zaczniecie śledztwo?

Crime zoom. Ptaki złej wróżby

„Ptaki złej wróżby” przeniosą was do współczesnego Paryża, do metropolii tyleż nowoczesnej, co bezdusznej. Ciało młodej, filigranowej kobiety znaleziono na podłodze w jednym z biurowców. Kto ją zabił? I dlaczego? Jak wyglądało jej życie prywatne? A zawodowe? Od czego zaczniecie śledztwo?

Wiek: 14+
Liczba graczy: 1–6
Czas gry: 60 minut