Okładka Zagraj mi na drogę, Iva Procházková

Już 15 września premiera najnowszej powieści Ivy Procházkovej pod tytułem „Zagraj mi na drogę”. Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Afera pod patronatem Kawiarenki Kryminalnej. To trzeci tom cyklu czeskich kryminałów z Mariánem Holiną w roli głównej. Zachęcamy do lektury!

Czeskie Krymi, seria Marián Holina, tom 3

Ciepły majowy poranek, niebawem całe miasto rozbrzmi tysiącem dźwięków festiwalu Praska Wiosna. Najważniejsze w Czechach święto muzyki poważnej ma jednak tragiczny przedtakt: w budynku filharmonii zostaje znalezione ciało Olgi Brandejsovej, klarnecistki o międzynarodowej sławie.

Kolejne śledztwo Mariána Holiny od początku źle się układa, w dodatku podinspektora zaczyna zawodzić słynna intuicja. Energiczna kapitan Šotolová ma zakaz przesłuchiwania świadków, pozostaje więc wsparcie Diviša Mrštíka, obżartucha coraz lepszego w policyjnym fachu, oraz Rosti Bora, który ma wiele zalet i jedną zasadniczą wadę – jest mężem Sabiny. A Holina planował z nią wspólne życie...

Czy zakończenie burzliwej sprawy będzie równie dramatyczne, co finał Wielkiej symfonii g-moll Mozarta?

„Zagraj mi na drogę” to trzecia część serii ze śledczym Mariánem Holiną. Pierwsze dwa tomy, „Mężczyzna na dnie” i „Roznegliżowane”, zjednały sobie dużą sympatię polskich czytelników. Wartka akcja i nieodzowny czeski humor sprawiają, że Iva Procházková wprowadza nową jakość do literatury kryminalnej. (mat. wyd.)