Od dzisiaj w księgarni internetowej Legimi możecie kupić pierwszy ebook Zbrodniczych Siostrzyczek pod tytułem Cztery zbrodnie na cztery pory roku. Agnieszka Krawczyk i Marta Guzowska przekonują, że zbrodnia może się wydarzyć o każdej porze roku.

Już dzisiaj w internetowej księgarni Legimi.com premierę ma pierwsza w historii książka, napisana specjalnie z myślą o osobach czytających ebooki w abonamencie. „4 zbrodnie na 4 pory roku” to zbiór kryminalnych opowiadań, których autorkami są Zbrodnicze Siostrzyczki.

Agnieszka Krawczyk, Marta Guzowska
Cztery zbrodnie na cztery pory roku

Zamarznięte zwłoki… Tajemniczy zgon jednego z pracowników korporacji w ponury jesienny dzień… Letni upał i śmierć, która wymyka się schematom… Tajemnica kurortu wiosną, zanim zjadą się turyści…

Rozmowa z Autorkami

Agnieszka: Dlaczego napisałyśmy te opowiadania?

Marta: Mogę tylko mówić za siebie. Mam za dużo pomysłów…

Agnieszka: Ja też! Niektórych z nich…

Marta: … po prostu nie da zastosować się w powieściach.

4 pory

Agnieszka: Z ust mi to wyjęłaś. Życia by nie starczyło, żeby na podstawie każdego pomysłu, jaki przychodzi mi do głowy, napisać powieść.

Marta: Ale można pisać opowiadania. To opowiedz, skąd przyszły Ci do głowy pomysły na Twoje „Drzewo samobójców” i „Wyjazd integracyjny”.

Agnieszka: Trucie roślinami to moje hobby – uwielbiam o tym pisać i stąd właśnie impuls do powstania „Drzewa samobójców”. A „Wyjazd integracyjny”… Każdy, kto choć przez chwilę pracował w korporacji lub dużej firmie był na takim wyjeździe; a kto nie był, to na pewno widział jakiś film o tym… No, ale zbrodnia na integracji? O tym przeczytacie wyłącznie u mnie!

Marta: Mnie do napisania „Zimnego poranka” natchnęła powieść Stanisława Lema „Katar” i cudowny pomysł, że zbrodnia może być dziełem zbiegu okoliczności. A „Kwestia czasu”? To dłuższa historia. Umówiłam się kiedyś z kimś (nie zdradzę z kim) w pewnym mieście (nie powiem jakim) pod pomnikiem (jakim, to też zachowam w tajemnicy). Stałam sobie pod tym pomnikiem i stałam, i on od dołu wyglądał, jakby miał się zaraz przewrócić. Nie przewrócił się podczas mojego czekania i, o ile mi wiadomo, nadal stoi, ale machina wymyślania już ruszyła. Nie mogłam się powstrzymać przed wyobrażeniem sobie całej sekwencji zdarzeń, która doprowadziłaby do… zresztą przeczytajcie sami.

Agnieszka: To może jeszcze powiemy, dlaczego publikujemy nasze opowiadania jako ebook, i dlaczego w Legimi.

Marta: Uwaga, przerwa na reklamę. Dostałam na urodziny czytnik i zakochałam się w ebookach. Chciałam zobaczyć, jak to jest, kiedy moje opowiadania wychodzą tylko w wersji elektronicznej.

Agnieszka: Ja jestem nieuleczalnym molem książkowym, a czytnik zmienił moje życie. W sprzyjających okolicznościach (mąż z dzieckiem u teściów na weekend) potrafię czytać książkę w dzień, góra dwa. Legimi to spełnienie snów o czytaniu bez ograniczeń za przystępną cenę. Wykupujesz abonament, który kosztuje mniej więcej miesięcznie tyle co pół książki i można czytać, czytać, czytać…

Agnieszka Krawczyk i Marta Guzowska, czyli Zbrodnicze Siostrzyczki. Poznały się o 5 rano wiele lat temu we Wrocławiu i (już nie o 5 rano tylko nieco później) odkryły, że łączy je wspólna pasja: zbrodnia, ale nie popełniona, tylko napisana. Sformowały więc grupę pisarską Zbrodnicze Siostrzyczki.Logo Zbrodnicze siostrzyczki

Agnieszka ma na koncie 2 powieści obyczajowe („Napisz na priv” SOL 2009 i „Magiczne miejsce” SOL 2010) oraz dwa kryminały („Zbrodnia niedoskonała” SOL 2011 i „Dziewczyna z aniołem” SOL 2012). Wiosną ukaże się jej powieść sensacyjno-historyczna „Noc zimowego przesilenia”. Obecnie pracuje nad kontynuacją tej historii, powieścią szpiegowską, przedstawiającą pasjonującą grę europejskich wywiadów podczas II wojny światowej.

Marta jest archeologiem, więc jej kryminały dzieją się na wykopaliskach. Wydała dwie powieści z głównym bohaterem, zgryźliwym i genialnym antropologiem Mariem Yblem („Ofiara Polikseny” W.A.B. 2012 i „Głowa Niobe” W.A.B. 2013). Za „Ofiarę Polikseny” otrzymała nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszej powieści kryminalnej lub sensacyjnej roku. Teraz pisze trzecią część przygód Ybla, której akcja toczy się na Krecie.