Zdjęcie okładki książki Izabeli Janiszewskiej Histeria

Już 30. września premiera kontynuacji bestsellerowego "Wrzasku" Izabeli Janiszewskiej. Książka ukaże się sumptem Czwartej Strony Kryminału pod patronatem Kawiarenki Kryminalnej. Zachęcamy do lektury.

Dekadę temu Izabela Janiszewska spotkała zalewającego się łzami pięciolatka niosącego ogromny wypchany plecak. Chłopiec wyznał, że idzie do babci, ponieważ mama wyrzuciła go z domu. Widok tej smutnej twarzy powracał do autorki i mimo upływu lat sprowokował ją do napisania Histerii.

Autorka zagłębiła się w raporty, statystyki i badania, by odkryć przerażające fakty. Co piąte dziecko w Polsce doświadcza przemocy psychicznej – tej, o której nie mówi się dużo w mediach, bo nie zostawia siniaków na ciele. Pisząc Histerię Izabela Janiszewska przebrnęła przez dziesiątki dokumentów, przeanalizowała kroniki kryminalne i rozmawiała z ofiarami przemocy psychicznej. Rozmowy stały się tłem dla jej opowieści.

O fabule "Histerii"

Komisarz Bruno Wilczyński popada w obsesję – nie może pogodzić się z tym, że wciąż nie udało mu się wsadzić za kratki psychopatycznego mordercy. Musi jednak wyruszyć w nowy pościg, gdy na warszawskim Ursynowie kobieta zostaje brutalnie zamordowana. Zwyrodnialec z przeszłości nie daje o sobie zapomnieć.

histeria i janiszewska

Tymczasem reporterka Larysa Luboń wpada na trop zagadkowego mężczyzny w masce, który prześladuje mieszkańców Warszawy. Czy naprawdę jest on potworem, jak sugerują media? A może prawda jest bardziej złożona?

Czy wszystkie czyny muszą mieć swoje konsekwencje? Jakie bestie kryją się w zwyczajnych ludziach? I czy można uciec przed przeszłością?

Izabela Janiszewska, dziennikarka prasowa i telewizyjna, przez wiele lat pracowała dla cenionych stacji i magazynów, gdzie przygotowywała reportaże, teksty psychologiczne i rozmowy. Autorka programów reportażowych i talk-show, a także recenzentka scenariuszy filmowych.

Wytrawna słuchaczka, amatorka dobrego kina i niezłomna idealistka, która niczym magnes przyciąga przygody. W swojej twórczości inspiruje się psychologią oraz historiami z życia, które zostawiły w niej emocjonalny ślad. Prywatnie nieidealna mama dwóch urwisów. (mat. wyd.)