Plakat Popisz się talentem

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie „Popisz się talentem”! To konkurs na opowiadanie detektywistyczne organizowany przez wydawnictwo Nowa Era, a nagrodą jest publikacja w profesjonalnie przygotowanej antologii. Poznajcie szczegóły!

Trwa szósta edycja „Popisz się talentem” - organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era największego w Polsce konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych. To jedyny konkurs, który umożliwia młodym pisarzom prawdziwy debiut na rynku książki - opowiadania 30 laureatów co roku są wydawane w dostępnej w sprzedaży książce pokonkursowej.

W tym roku dzieci zaproszone są do napisania opowiadań detektywistycznych. Kto powiedział, że dzieci nie mogą być detektywami? Nikt tak nie powiedział! Czas zatem wkroczyć do akcji, młodzi tropiciele tajemnic! Świat jest pełen sekretów czekających na rozwikłanie, a wy na pewno macie w głowie mnóstwo pytań, na które zawsze chcieliście znaleźć odpowiedzi.

Pełna treść zadania konkursowego i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Popisz się talentem 2022 | NOWA ERA

Na teksty konkursowe od dzieci Nowa Era czeka jeszcze do 20 kwietnia.

UWAGA: W tym szczególnym roku, bardzo ważne jest, by wszyscy uczniowie mogli otworzyć szuflady z wyobraźnią i beztroską, a tym samym oderwać się choć na chwilę od przytłaczającej rzeczywistości. Dlatego Nowa Era zaprasza do udziału w konkursie także uczniów z Ukrainy, którzy uczą się w polskich szkołach podstawowych i nie posługują się językiem polskim - przyjmowane będą także opowiadania w języku ukraińskim. WSZYSCY uczniowie szkół podstawowych mogą spróbować swoich sił w konkursie. 

Nową Erą wraz z autorkami: Agnieszką Urbańską, Małgorzatą Wardą i Martą Matyszczak przygotowała cykl porad, jak napisać dobre opowiadanie detektywistyczne. Zapraszamy wszystkie dzieci do oglądania, a może skorzystają także dorośli? Filmy będą się pojawiać w tym tygodniu na naszym fanpage'u na Facebooku.