Zdjęcie gier Sherlock Holmes i Via Nebula.

Kawiarenka Kryminalna wraz z Wydawnictwem Rebel zaprasza do udziału w konkursie, w którym do wygrania jest gra planszowa „Via Nebula”.

Prezentujemy dwie gry planszowe Wydawnictwa Rebel:

1. Sherlock Holmes: Detektyw doradczy - "Zagadka Kuby Rozpruwacza" i "Przygody na West Endzie”

2. „Via Nebula”.

Fabuły tych gier mają jeden wspólny punkt – mgłę. Sherlock Holmes przedziera się przez gęstą londyńską mgłę, by rozwiązać kolejną zagadkę kryminalną. Pola mgły pokrywają planszę gry „Via Nebula”, na której uczestnicy muszą zebrać surowce i wznieść nowe budynki. Mgła nie ułatwia zadania ani detektywowi wszech czasów, ani graczom planszówki „Via Nebula”.

Zadanie dla Was: Napisz maksymalnie w pięciu zdaniach krótką scenkę, w której Sherlock Holmes rozwiązuje zagadkę kryminalną, a zadanie to ułatwia mu bądź utrudnia wszechobecna mgła.

Nagroda: gra „Via Nebula”.

By wziąć udział w konkursie, należy przesłać odpowiedź na pytanie konkursowe wraz z danymi adresowymi (i z numerem telefonu dla kuriera) do wysyłki ewentualnej nagrody na adres: konkursy(at)kawiarenkakryminalna.pl, w temacie maila wpisując: REBEL.

Na Wasze odpowiedzi czekamy do 14 lutego 2019r. Wyniki poznamy następnego dnia.

Via Nebula - gra planszowa.

Więcej o grze:

Oto po wielu wiekach dolina Nebuli wyłoniła się z mrocznych odmętów historii. Osnute gęstą mgłą łąki i lasy, dawno temu zamieszkane przez nieprzyjazne istoty, czekają dziś na dzielnych odkrywców, którzy bez strachu przemierzą zapomniane ścieżki, zbiorą bogactwa ziemi i wzniosą nowe budynki na ruinach zdewastowanych miast. Czy zostaniesz bohaterem doliny i pomożesz odzyskać jej świetność i spokój?

Na początku gry w „Via Nebula” na planszy znajduje się siatka złożona z heksów – w tym kilku pól eksploatacji z dostępnymi surowcami (drewno, kamienie, zboże i żywność), placów budowy rozsianych po całej planszy i mnóstwa mgły. Gracze mogą co turę wykonać dwie akcje z następujących:

- Umieszczenie na planszy rzemieślnika

- Umieszczenie na planszy placu budowy

- Eksploracja pola mgły

- Eksploracja pola skamieniałego lasu (ten wybór zużywa obie akcje)

- Transport surowca na jeden ze swoich placów budowy

- Wzniesienie budynku

Via Nebula - gra planszowa.

Aby wznieść budynek, musisz wypełnić warunki z jednej z Twoich kart kontraktu. Na początku gry masz do dyspozycji dwa własne kontrakty. Można wykorzystać też jeden z 4 kontraktów neutralnych, które działają na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy” – i to by było na tyle, jeśli chodzi o współpracę! Dodatkowo większość kontraktów ma specjalne efekty, które zostają aktywowane, gdy spełni się wszystkie warunki z karty.

Gra dobiega końca, gdy jeden z graczy wzniesie piąty budynek. Przeciwnicy mają wtedy do wykorzystania dwie ostatnie akcje, a następnie wszyscy podliczają punkty na podstawie oczyszczonych heksów, zbudowanych pól eksploatacji i wartości punktowej zakończonych kontraktów, ponadto gracz, który zbudował piąty budynek, otrzymuje bonus. Gracz z największą liczbą punktów wygrywa! (mat. wyd.)

Via Nebula - gra planszowa.

Zasady konkursowe:

1. Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję Kawiarenki Kryminalnej.

2. Nagrody bezpośrednio do zwycięzców wysyła wydawnictwo.

3. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest polubienie profilu Kawiarenki Kryminalnej na Facebooku.

4. Dane adresowe wykorzystywane są tylko do wysłania nagród, a następnie są usuwane. To samo dotyczy danych osób, którym nie poszczęściło się w konkursie.

5. Wzięcie udziału w konkursie jest jednoznaczne z zaakceptowaniem niniejszych zasad konkursowych oraz ze zgodą na przetwarzanie swoich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych przy realizacji konkursu, zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 (DZ.U. nr 133, poz. 883).

6. Zapraszamy też do udziału w innych konkursach organizowanych przez Kawiarenkę Kryminalną.